Petak, 30.08.2019.

22:19

Het-trik Vernera u pobedi Lajpciga nad Menhengladbahom

Fudbaleri Lajpciga savladali su kao gosti Borusiju Menhengladbah sa 3:1 (1:0), na otvaranju 3. kola Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Lukas Schulze/Bongarts/Getty Images

Junak meča bio je Timo Verner, koji je postigao het-trik za Lajpcig, pa su tako „bikovi“ ostali maksimalni i trenutno su prvi na tabeli.

Jedini pogodak za domaće postigao je Brel Embolo, u sudijskoj nadoknadi vremena.

Menhengladbahu je ovo, nakon remija sa Šalkeom i pobede nad Majncom, prvi poraz u novoj bundesligaškoj sezoni.

Prvo poluvreme bilo je veoma tvrdo, bez mnogo velikih šansi. Ipak, odličnu asistenciju Emila Forsberga u 38. minutu kroz odbranu domaćih koristi Verner, rutinskim šutem kroz noge golmana Jana Zomera.

Isti igrač je i u 47. minutu bio prebrz za štopere Menhengladbaha, pa je u situaciji "jedan na jedan" ponovo savladao švajcarskog čuvara mreže.

Činilo se da će se tim rezultatom utakmica završiti. Ipak, Embolo u 91. minutu, golom iz peterca daje nadu domaćima da mogu bar do remija.

To se nije dogodilo, pošto je u poslednjim sekundama meča, Timo Verner ponovo savladao Zomera i tako postavio konačan rezultat utakmice – 1:3.