Fudbaleri Bolonje su remizirali u meču prvog kola nove sezone Serije A protiv Verone.

Izvor: SV

Autor: SV

Filippo Venezia/ANSA via AP

Utakmica zbog koje je trener Bolonje Siniša Mihajlović izašao iz bolnice je završena rezultatom 1:1.

Goleada je viđena u duelu Rome i Đenoe (3:3), uz gol kapitena reprezentacije Srbije Aleksandra Kolarova. Pobede su zabeležile ekipe Breše, Lacija, Atalante i Torina.

Mihajlovićeva ekipa je povela u 15. minutu golom Nikole Sansonea iz jedanaesterca, pošto je prethodno Pavel Davidovic napravio prekršaj u kaznenom prostoru, zbog čega je dobio crveni karton.

Izjednačenje je stiglo u 37. minutu, kada je Migel Veloso za Veronu postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca.

Ceo meč za Veronu je odigrao Darko Lazović, dok je sa klupe utakmicu pratio golman mlade reprezentacije Srbije Boris Radunović.

Spektakularna utakmica između Rome i Đenoe je završena bez pobednika (3:3), iako je ekipa iz prestonice tri puta imala vođstvo.

U šestom minutu je Džengiz Under doveo u prednost Romu, izjednačio je Andrea Pinamonti deset minuta kasnije, a goleadu u prvih pola sata igre je kompletirao Edin Džeko.

Do kraja prvog dela utakmice Đenoa je uspela da izjednači, Žuan Žezus je skrivio penal, a siguran realizator je bio Domeniko Krišito.

Poslednju prednost na meču Romi je doneo Aleksandar Kolarov sjajnim golom iz slobodnog udarca, pošto je prethodno bivši reprezentativac Srbije Ivan Radovanović napravio prekršaj.

Konačnih 3:3 je postavio Kristija Kuame, u 70. minutu.

Sigurnom pobedom novu sezonu je započela ekipa Lacija, koja je sa 3:0 savladala Sampdoriju.

Dvostruki strelac za gostujući tim postigao je Čiro Imobile u 37. i 62. minutu, a u strelce se u 56. minutu upisao i Huan Korea.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić je za pobednički sastav odigrao 76. minuta.

Na putu do iznenađenja bila je ekipa SPAL, koja je golovima Federika di Frančeska u sedmom i Igora u 27. minutu imala vođstvo od 2:0 protiv Atalante.

Tim iz Bergama se probudio u 34. minutu kada je Robin Gosens smanjio na 2:1, a u drugom poluvremenu je Luis Murijel dva puta zatresao mrežu (71. i 76. minut) i doneo prvi trijumf u sezoni svom klubu.

Za SPAL je od 71. minuta na terenu bio Nenad Tomović.

Sigurno izvođenje penala Anfreda Donarume je bilo dovoljno za minimalnu pobedu Breše nad Kaljarijem, dok je Torino golovima Simonea Zaze savladao Sasuolo 2:1.

Za pobednički tim je celu utakmicu odigrao Saša Lukić, dok je gol svog saigrača Frančeska Kaputa Filip Đuričić ispratio sa klupe za rezervne igrače.