Nedelja, 25.08.2019.

16:58

Dva gola Aguera – Siti lako do bodova protiv Burnmuta

Fudbaleri Mančester sitija su sa 3:1 savladali Burnmut u trećem kolu Premijer lige.

Izvor: SV

Autor: SV

Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Izabranici menadžera Pepa Gvardiole su ostvarili drugi trijumf u sezoni i zauzimaju drugu poziciju na tabeli.

Građani imaju sedam bodova iz tri meča.

Poene na gostovanju Bornmutu su praktično obezbedili u prvom poluvremenu, pošto su u 43. minutu imali prednost od dva gola.

Najpre je u 15. minutu Serhio Aguero iskoristio dodavanje Kevina de Brujnea, a David Silva je dva minuta pre kraja prvog dela utakmice asistira Rahimu Sterlingu za novi pogodak.

Domaći tim je meč učinio zanimljivim golom Harija Vilsona u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Konačan rezultat je svojim drugim golom na meču postavio Serhio Aguero, u 64. minutu.

I ovoga puta je mnogo polemika izazvala odluka iz VAR sobe, pošto je nekoliko minuta pre trećeg gola Sitija Aguero oboren u šesnaestercu, ali je konsultacijama utvrđeno da nije bilo jedanaesterca.

Siti je ponovo dominirao u posedu lopte (74:26%), uz 19 šuteva iz igre, od kojih je pet išlo u okvir gola.

I Burnmaut je imao svoje šanse, a golman branioca titule Ederson je morao pet puta da reaguje.