Jang Bojs razbio protivnika pred dolazak u Beograd

Fudbaleri Jang Bojsa ostvarili su veoma ubedljivu pobedu pred put u Beograd i revanš sa Crvenom zvezdom.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/PETER KLAUNZER

Jang Bojs, aktuelni šampion Švajcarske, na svom terenu pobedio je Cirih sa 4:0 (1:0).

Ta ekipa će se sastati sa Zvezdom na "Marakani" u utorak u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, u utakmici koja se igra posle 2:2 na stadionu "Švajcarska".

"Bojsi" su do prednosti došli autogolom Brehera, a prednost je duplirao Nsame.

U 69. minutu bilo je 3:0 golom Ngamaleua iz penala, a na konačnih 4:0 povision je Gaudino golom u 77. minutu.

Prvak Švajcarske je apsolutno dominirao u svim statističkim segmentima - imao je 60 odsto poseda lopte, uputio 22 šuta ka golu protivnika (9 u okvir), izveš više kornera...

Ovo je bila četvrta prvenstvena pobeda "Bojsa" u prvenstvu koji su, uz jedan remi, ostali na čelu švajcarskog prvenstva sa jednim bodovm više od drugoplasiranog Bazela.

"Rajko Mitić" će dočekati Jang Bojs u utorak, 27. avgusta, od 21 čas.