Subota, 24.08.2019.

15:25

Lampardova "deca" jača od briljantnog Pukija za prvu pobedu u sezoni

Fudbaleri Čelsija pobedili su Norič sa 3:2 u trećem kolu Premijer lige i ostvarili prvi trijumf u sezoni.

Izvor: LN

Autor: LN

Lampardova
Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Ovo je ujedno bila i prva pobeda u karijeri Frenka Lamparda na klupi "plavaca", posle remija sa Lesterom i poraza od Mančester junajteda u Premijer ligi, kao i poraza od Liverpula u Superkupu.

Novu fenomenalnu partiju pružio je finski napadač Temu Puki, koji je učestvovao sa golom i asistencijom, a konačno su proradila i Čelsijeva "deca" Tami Abraham i Mejson Maunt.

Upravo je Abraham doveo goste u vođstvo, nakon što je iskoristio odličan centaršut Sesara Aspilikuete.

Norič nije dugo čekao na izjednačenje - Puki je uposlio Tea Kantvela, a on smestio loptu u nebranjenu mrežu Kepe Arisabalage.

Igra se nastavila u brzom ritmu i očekivalo se još golova u kratkom periodu, što se i desilo. Novu prednost Čelsiju doneo je Maunt, koji je preciznim šutem postigao drugi gol u sezoni.

Ipak, Puki je još jednom pokazao da se radi o veoma dobrom napadaču i po premijerligaškim standardima, pa je uspeo da pronađe rupu između Kepe i gola Čelsija i postavi rezultat na 2:2.

U drugom poluvremenu Norič je značajno pao i Čelsi je držao inicijativu. To im se isplatilo u 68. minutu kada se po drugi put Abraham upisao u listu strelaca.

Lampardov tim u narednom kolu dočekuje Šefild Junajted, dok "kanarinci" idu na gostovanje Vest Hemu.