Fudbaleri Mančester junajteda i Vulverhemptona odigrali su u poslednjem susretu drugog kola engleske Premijer lige.

Autor: SN

Hrabri Vulverhempton
Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Interesantna fudbalska predstava završena je podelom bodova Mančestera i Vulfsa, a ovaj susret je posmatrao i Ser Aleks Ferguson.

Junajted jeste bio favorit, napali su od starta i pokušali su da nametnu svoj ritam. Imali su nekoliko opasnih napada, ali lopta nije htela u gol sve dok Marsijal to nije promenio u 27. minutu utakmice.

Bio je opasan Junajted, ali nije bio dovoljno opasan kako bi po drugi put ugrozio gol Rui Patrisija. U drugih 45 minuta, Vulverhempton je igrao dosta bolje, preuzeo je terensku inicijativu i bio blizu izjednačenja kada je Raul Himenes pogodio stativu.

Nedugo potom, odbrana Mančester junajteda je kapitulirala, a za to je bio zaslužan Ruben Neves. Defanzivni vezista Vulvsa je iz velike udaljenosti šutirao i postigao prelep pogodak, pošto se lopta od prečke odbila u mrežu.

Zanimljivostima nije bilo kraja. Pol Pogba jeste imao blag meč, ali je posle jednog solo prodora oboren u šesnaestercu i iznudio jedanaesterac. On je to loše izveo i Rui Patrisio je njegov šut odbranio, pa je ostalo 1:1.

Do kraja nije bilo previše šansi za Mančester junajted, dok je Vulverhempton u nekoliko navrata bio blizu da postigne i drugi pogodak, ali se to nije dogodilo i meč je završen bez pobednika.