Subota, 17.08.2019.

17:57

Liverpul se "provukao", het-trik Pukija za prvenac Noriča

Fudbaleri Liverpula savladali su Sautempton na gostovanju rezultatom 2:1, u drugom kolu Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Liverpul se
Photo by Warren Little/Getty Images

Nakon gola Firmina u 71. minutu delovalo je da će gosti iz Liverpula rutinski rešiti ovaj meč.

Ipak, "sveci" se nisu predavali i nakon velike greške i lošeg ispucavanja Adrijana, napadač domaćih Deni Ings se našao na pravom mestu i smanjio vođstvo gostiju, što će se kasnije ispostaviti kao konačan rezultat.

Desetak minuta kasnije, isti igrač imao je još jednu veliku priliku, ali je sa samo nekoliko metara šutirao pored gola Liverpula.

Norič je nakon debakla na Enfildu u prvom kolu, suzbio redove i savladao Njukasl sa 3:1.

Najbolji igrač na meču bio je finski reprezentativac Temu Puki, koji je golovima u 32, 63. i 75. minutu, stigao do svog prvog het-trika u Premijer ligi.

Gosti iz Njukasla su preko Džondža Šelvija u nadoknadi vremena uspeli da dođu do utešnog pogotka.

Što se tiče ostalih mečeva, Everton je, nakon remija sa Kristal Palasom na početku prvenstva, došao do prvog trijumfa u sezoni. Jedini gol na meču postigao je omaleni Brazilac Bernar, sjajnim šutem u 10. minutu utakmice.

Aston Vila, povratnik u elitni rang, zabeležila je novi poraz. Od kluba iz Birmingema ovoga puta bio je bolji Bornmut sa 2:1. "Trešnjice" su blickrigom došli do vođstva golovima Kinga i Vilsona, a jedini pogodak za domaće postigao je Daglas Luiz.

Jedini meč bez pobednika ovog popodneva odigran je u Brajtonu, gde su domaći remizirali sa Vest Hemom 1:1.