Fudbaleri praške Sparte nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: SV

Autor: SV

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Oni su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija poraženi od Trabzona na svom terenu sa 2:1.

U prvoj utakmici rezultat je bio 2:2.

Meč je obeležio i bivši fudbaler Crvene zvezde Srđan Plavšić, koji je u 88. minutu dobio crveni karton, zbog prethodno izrečene dve javne opomene.

Prvi put se našao u beležnici sudija u 13. minutu, zbog navodnog simuliranja, iako je bilo evidentno da ga je protivnički igrač udario laktom u glavu.

Trabzon je poveo već u 11. minutu preko Aleksandera Sorlota, u 78. minutu je Adam Hlozek izjednačio, ali je u osmom minutu nadoknade vremena češki fudbaler Filip Novak postigao gol za turski tim i stavio tačku na utakmicu.

Prethodno je Entoni Nvakeme promašio jedanaesterac koji je arbitar dosudio u sedmom minutu nadoknade vremena.

Za Spartu su, pored Plavšića, nastupili Uroš Radaković i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Gejlor Kanga.