Briž je u spektakularnom revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona uspeo da eliminiše kijevski Dinamo.

Izvor: SV

Autor: SV

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Meč je završen rezultatom 3:3.

Ekipa iz Belgije je u ukrajinsku prestonicu stigla sa jednim golom viška iz prve utakmice, ali je dvomeč vraćen na nulu već u šestom minutu.

Tada je Vitalij Bujalski iskoristio dodavanje Vitalija Mikolenka i zatresao mrežu Briža.

Beskrajno vredan pogodak za Briž u 38. minutu je postigao Simon Deli, posle dodavanja iz kornera, glavom sa nekih desetak metara.

Nadu Dinamu da će moći da stigne do preokreta dao je Volodimir Šepelev u 50. minutu, a potpuno ludilo na terenu je startovalo pola sata kasnije.

Najpre je Mikita Burda dobio drugi žuti karton u 82. minutu, da bi mu se Persi Tau revanširao svega dva minuta kasnije.

Nade Dinama su pale u vodu u 88. minutu, kada je Rud Vormer izjednačio na 2:2, međutim stvari je za Briž zakomplikovao Brandon Mešel, autogolom u trećem minutu nadoknade.

Konačnih 3:3 postavio je Loi Openda dva minuta kasnije.

Prethodno je Rozenborg obezbedio plasman u plej-of, pobedivši Maribor na svom terenu sa 3:1.

Šansu da se plasira u Ligu šampiona imaće i APOEL, koji je golom Uroša Matića uspeo da eliminiše Karabag.