Nedelja, 11.08.2019.

16:59

Obamejang za pobedu Arsenala u Njukaslu, bez golova u Lesteru

Fudbaleri Arsenala započeli su takmičenje u Premijer ligi pobedom na gostovanju u Njukaslu 1:0, dok su Lester i Vulverhempton odigrali susret bez golova.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Stu Forster/Getty Images

Na "Sent Džejms parku" u Njukaslu, izabranici menadžera Unaja Emerija igrali su bez nekoliko standardnih prvotimaca, Aleksandera Lakazeta, ali i novajlije Davida Luiza, dok je Nikolas Pepe igrao u poslednjih 20 minuta meča.

Ipak, sve to im nije smetalo da dođu do bodova, iako je i Njukasl imao svoje prilike.

Najbolju je svakako propustio Džondžo Šelvi kada je volej udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu u 21. minutu, da bi potom Mkhitarijan i Obamejang imali prilike za goste iz Londona u 24. i 30. minutu.

Pobednik je rešen u 58. minutu. Velika greška odbrane Njukasla, pre svih Pola Dameta i Džetra Vilijamsa, Arsenal je krenuo u kontru, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Obamejang i rutinski savladao golmana Dubravku za konačnih 0:1.

Bio je to njegov jubilarni 50. meč u Premijer ligi, proslavio ga je pogotkom.

Na "King Pauer" stadionu u Lesteru, nije bilo golova. Malo prilika u prvom delu, svaga po jedna na obe strane, da bi u 51. minutu gosti preko Dendonkera postigli gol, ali posle pregledavanja VAR snimka isti je poništen.

Do kraja, Džejmi Vardi i Harvi Barns imali su šanse za Lester, a Raul Himenez za goste, ali mreže se nisu zatresle.