23:15

LŠ: Seltik završio posao, Ivić pred velikim izazovom

Fudbaleri Seltika i Ferencvaroša jednom su nogom već u III kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Photo by Mark Runnacles/Getty Images

Škotski Seltik je već u prvom poluvremenu nokautirao estonski Kalju Nome sa tri gola u roku od devet minuta.

Na kraju je bilo 5:0, uz dva gola Rajana Kristija, za velikana iz Glazgova pa će revanš u Talinu biti samo formalnost.

Siguran kod kuće bio je i mađarski Ferencvaroš koji je u završnici malo pokvario utisak primivši gol od Valete, pa na Maltu putuje sa 3:1.

Domaćin je poveo u 19. minute preko Dvalija, da bi Lanzafame sa dva pogotka povećao na velikih 3:0.

Tada se Mađari opuštaju i dozvoljavaju Maltežanima da preko Jurija u 85. minutu postignu gol nade.

U jednom od derbija runde rumunski Kluž je stekao minimalnu prednost nad izraelskim Makabijem.

Meč je rešio Omrani u 22. minute, pa nas čeka neizvestan revanš u Tel Avivu gde će ekipa Vladimira Ivića svakako biti favorit.

BATE Borisov je stekao gol prednosti protiv Rosenborga, ali Norvežani mogu biti zadovoljni urađenim u Belorusiji jer su postigli bitan pogodak (2:1).

Istim rezultatom je Maribor savladao AIK u Sloveniji, dozvolivši Šveđanima solidnu poziciju uoči revanša u Stokholmu sledeće nedelje.

Savršeno veče domaćina pokvario je Dandalk koji je remizirao kod kuće sa Karabagom 1:1.

Azerbejdžani su poveli već u četvrom minutu preko Emrelija, ali 12 minuta pre kraja Patrik Hoban sprečava poraz irskog šampiona.