Sreda, 24.07.2019.

20:10

LE: Slovan pobedio, ali mu neće biti lako na Kosovu VIDEO

Fudbaleri Slovana savladali su Feronikeli 2:1 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Photo by Michael Regan/Getty Images

Slovački tim je pogocima Nona i Šporara iz penala stekao dva gola prednosti koja bi mu garantovala miran revanš na takozvanom Kosovu.

Međutim, tim iz Glogovca postiže važan pogodak preko Hotija i najavljuje zanimljiv revanš za sedam dana.

Slovan je imao više od igre u Bratislavi, skoro 20 puta je šutirao ka golu Feronikelija, ali su tek četiri udarca išla u okvir gola Smakićija.

Međutim, jedan od prvih je doneo vođstvo u devetom minutu. Skićija je prevarila lopta koja je posle šuta Nona iz slobodnog udarca pogodila živi zid i preletela golmana gostiju.

Slovan je duplirao prednost pola sata pre kraja. Štoper Feronikelija je oborio u kaznenom Andraža Šporara, koji je sam realizovao jedanaesterac.

S druge strane, gosti su vrebali svoju šansu i dočekali priliku u 67. minutu, kada je Mendurim Hoti kaznio lošu intervenciju domaće odbrane posle prekida i dao nadu kosovskom timu pred revanš.