Četvrtak, 18.07.2019.

19:50

LE: Kraj za Široki Brijeg, Olimpija se provukla u 93, prošao i Zrinjski

Kazahstanski Kajrat eliminisao je bosanskohercegovačkog predstavnika Široki Brijeg sa dve pobede po 2:1, u I kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

U revanšu u Kazahstanu nije bilo golova do poslednjeg minuta, kada je Široki poveo 1:0 iz penala.

Međutim, u nadoknadi vremena Kajrat postiže dva pogotka i preokreće za duplu pobedu.

U poslednjim minutima dvomeča sa Rigom, ljubljanska Olimpija je izbegla šokantnu eliminaciju.

Olimpija je bila veliki favorit na kladionicama protiv letonske Rige, ali je uprkos dominatnoj predstavi na svom terenu, izgubila prvi meč na Stožicama sa 3:2.

Očekivalo se da Olimpija sve nadoknadi u Rigi, povela je "na vreme", u nadoknadi prvog poluvremena, ali nije uspevala da u drugih 45 minuta da još jednom probije bunker Rige.

Međutim, kada su svi očekivali poslednji sudijski zvižduk i veliko slavlje domaćina, sreća je konačno pogledala Slovence.

Lopta se dve puta odbila u kaznenom prostoru dok nije stigla do Luke Menala, koji šutira po zemlji, fudbal prolazi ispod ruke golmana Rige i završava u mreži za oduševljenje gostiju.

Jermenski Alaškert je izbacio makedonski Makedoniju Đorče Petrov sa ubedljivih 6:1 u dvomeču. Nakon 3:1 u Jerevanu, bilo je još ubedljivijih 3:0 u Skoplju.

Ventspils je prošao albansku Teutu uprkos minimalnom porazu u Albaniji, jer je slavio 3:0 na svom terenu u prvom meču.

I Brendbi se opustio u revanšu i izgubio 2:0 u Finskoj od Intera Turku, ali je domaćinu bilo nedostižno 1:4 iz Danske.

Aberdin se nakon 2:1 kod kuće kockao u Finskoj, Rovanijemi je poveo već u drugom minutu, ali penal u 27. vraća Škotima prednost ukupnu prednost.

Na kraju Aberdin stiže do preokreta, pogotkom Fergusona u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Kockala se i rumunska Univerzitatea, jer se opustila nakon gola za 2:0 u 54. minutu revanša, a posle 3:2 u Azerbejdžanu.

Međutim, Sabail postiže dva gola u roku od dva minuta sredinom drugog poluvremena i stiže na pogodak od potpunog egala.

Ipak, u poslednjem minutu Fortes otklanja stres na tribinama pogotkom za novu pobedu i II kolo.