Četvrtak, 11.07.2019.

20:25

Sjajni Čukarički lako s Jermenima za korak bliže drugom kolu!

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su jermenski Banants sa 3:0, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Autor: PT

Ekipa s Banovog brda odigrala je odličnu utakmicu, dominirala je od prvog do poslednjeg minuta, i na kraju je meč završen s tri gola u mreži Jermena.

Čukarički je promašio veliki broj dobrih šansi, ali trener Veselinović može da bude zadovoljan s rezultatom koji njegova ekipa ima pred revanš.

Razlika u kvalitetu je velika i ako ekipa s Brda ponovi sličnu partiju neće imati mnogo problema u Jermeniji.

Prvi gol na meču postigao je devetnaestogodišnji Slobodan Tedić, koji je u 41. minutu poslao loptu iza leđa golmana Banantsa.

Drugi gol na utakmici delo je Stefana Kovača. Napadač Čukaričkog iskoristio je sjajan centaršut Birmančevića i glavom zatresao mrežu Banantsa.

Birmančević je u 53. minutu zamenio Lukovića i od tog trenutka bio je najbolji fudbaler "Čuke" na terenu. Dvadesetjednogodišnji igrač radio je šta je hteo na terenu, a u 80. minutu je upisao i asistenciju.

Konačan rezultat postavio je Slobodan Tedić, koji je u nadoknadi drugog poluvremena ponovo zatresao mrežu Jermena.

Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu igraće protiv Molde ili Rejkjavika. Kako je norveški tim slavio sa 7:1, jasno je ko čeka, nadamo se, Čukarički.

II poluvreme:

KRAJ! Pobeda Čukaričkog! Revanš utakmica igra se za nedelju dana u Jermeniji.

90+2 Gooooool – novi pogodak Tedića.

80' Gooooool – Čukarički vodi 2:0! Strelac Stefan Kovač!

70' Mogao je ovo bolje da odradi Stojanović. Ofanzivni fudbaler Čukaričkog bio je u dobroj poziciji za šut, ali je uputio udarac preko prečke.

66' Odličan šut Docića, Ajrapetjan uz dosta muke odbranio.

62' Ekipa s Banovog brda kontroliše meč i za sada ide sve u pravcu koji njima odgovara.

56' Odličan napad Čukaričkog. Lopta je išla tečno, na kraju je došla do Vidosavljevića, koji je ponovo slabo reagovao.

54' Domaći sastav nastavio je sa dominacijom i u drugom poluvremenu. Čukarički igra veoma tečno i lepo, i pitanje je trenutka kada će stvoriti novu šansu.

46' Počelo je drugo poluvreme.

I poluvreme:

POLUVREME! Dominantno poluvreme Čukaričkog. Moglo je da bude i ubedljivije, međutim na kraju samo jedan gol u mreži Jermena.

42' Gooooool – Slobodan Tedić pogađa za vođstvo Čukaričkog.

36' Slab šut Docića. Kapiten Čukaričkog šutirao je slabo iz slobodnog udarca i lopta je završila preko prečke.

32' Luković zapretio! Fudbaler Radničkog sjajno se snašao u kaznenom prostoru, šutirao u bliži ugao, međutim golman je odbranio.

26' Mladi Vidosavljević ponovo je pokušao. Krilni napadač lepo je ušao u sredinu i šutirao levom nogom, međutim golman Banantsa je odbranio.

22' Stativa Vidosavljevića! Bila je ovo odlična šansa za Čukarički, na drugoj stativi nalazio se Milosavljević, koji je iz veoma dobre situacije pogodio stativu.

15' Odličan šut Vidosavljevića. Lopta je završila tik pored desne stative. Bio je ovo odličan pokušaj.

7' Dominacija domaćih fudbalera. Ekipa s Banovog brda obigrava oko kaznenog prostora i pitanje je trenutka kada će imati stopostotnu šansu.

2' Opasan napad Čukaričkog. Usledila je konfuzija u kaznenom Jermena, ali su gosti uspeli nekako da se odbrane.

1' Počela je utakmica. Prvi napad imaju gostujući fudbaleri.