Sreda, 10.07.2019.

23:20

LŠ: Pakao za favorite, herojski remi Sutjeske

U sredu je odigrano osam utakmica prvog kola kvalifikacija za naredno izdanje Lige šampiona.

Izvor: SV

Autor: SV

(Photo by Hector Vivas/Getty Images)

Heroji dana su fudbaleri Sutjeske, koji su u nadoknadi vremena stigli do izjednačenja na gostovanju Slovanu.

Domaća ekipa je povela tek u 82. minutu utakmice preko Andraža Šporara, ali je Damir Kojašević spektakularnim šutem sa oko tridesetak maetara u 95. minutu postavio konačan rezulat.

Kao iznenađenje se može okarakterisati i remi bez golova u duelu odigranom u Albaniji između ekipe Partizani i favorizovanog Karabaga.

Svoj dan su imali i fudbaleri gruzijskog Saburtala koji su u Moldaviji sa 3:0 savladali Šerif.

Golove su postigli crnogorski napadač Ognjen Rolović, a potom je Koheridze najpre postigao pogodak i asistirao Kakunavi.

Junaci protekle fudbalske sezone u Evropi, fudbaleri poljskog Pjasta su bili bolji u duelu sa ekipom BATE iz Borisova, ali je na kraju ostalo 1:1.

Pjast je poveo preko Parišeka u 36. minutu, a u 64. je izjednačio Dragun.

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima je priredio Ludogorec, koga je Ferencvaroš na svom terenu pobedio sa 2:1.

Bez golova je završena i utakmica između Dandalka i Rige, dok je Rozenborg sa 2:0 pobedio ekipu Linfilda.

U poslednjem meču dana Maribor je pobedio Valur na Islandu sa 3:0.

Partizani - Karabag 0:0
BATE Borisov - Pjast 1:1 (0:1)