LE: Hajduk siguran na Malti, debakl Titograda u Sofiji

Fudbaleri Glazgov Rendžersa, CSKA Sofije i Hajduka iz Splita jednom su nogom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

AKIzvor: B92 Evropa
Podeli
Foto: Photo by Ian MacNicol/Getty Images
Foto: Photo by Ian MacNicol/Getty Images

Najubedljiviji u utorak je bio Rendžers koji je sa 4:0 savladao Sent Džozefs na gostovanju na Gibraltaru.

Ekipa Stivena Džerarda je dominirala sa više od 20 šuteva, ali je domaćina „slomila“ tek sredinom drugog poluvremena pogocima Džeka, Odžoa i Goldsona u roku od 18 minuta, da bi konačan rezultat postavio Morelos 13 minuta pre kraja.

I kolo kvalifikacija za LE:
St Džozefs (Gib) – Rendžers (Sco) 0:4 (0:0)
Džek 50, Odžo 56, Goldson 68, Morelos 77
Grira (Mtl) – Hajduk (Cro) 0:2 (0:1)
Đurčo 44, Dolček 90+7
CSKA Sofija (Bul) – Titograd (Mne) 4:0 (1:0)
Evandro 40, Rodrigez 53, Gaferson 55, Malinov 73

Pola posla je obavio i CSKA koji je mnogo lakše nego što se očekivalo napunio mrežu podgoričkog Titograda (4:0), tima koji se donedavno zvao Mladost.

Bugari su poveli pet minuta pre poluvremena golom Evandra, što je demoralisalo crnogorski tim, što CSKA koristi na startu drugog dela meča i sa dva gola Rodrigeza i Gafersona stiže do velikih 3:0.

Titograd ne uspeva da se oporavi, a Bugari ne popoštaju već 17 minuta pre kraja zadaju konačni nokaut Crnogorcima pogotkom Malinova.

Solidnu zalihu pred revanš u Splitu stekao je Hajduk, pobedom 2:0 nad Gzirom na Malti.

Hrvatski tim je poveo golom Đurča minut pre poluvremena, Mađar je promašio penal, ali se ispravio i odbitak poslao u mrežu.

Važan gol za mirniji revanš Hajduka postigao je rezervista Ivan Dolček, u šestom minutu nadoknade vremena na Malti.

Tako Osijek već može da se sprema za CSKA, Rendžersi da na miru prate dvomeč Kork sitija i Niderkorna, a Hajduk da analizira Ventspils i Teutu.

Ove nedelje borbu za Evropu počinju i dva srpska tima, niški Radnički gostuje Flori u Estoniji, dok beogradski Čukarički dočekuje jermenski Banants.

Oba meča su na programu u četvrtak.

Sreda:
Junese Eš (Lux) – Tobol (Kaz)

Četvrtak:

Pjunik (Arm) – Škupi (Mkd)

Ordabasi (Kaz) – Torpeto (Geo)
Ventspils (Lat) – Teuta (Alb)
Alaškert (Arm) – Makedonija Đorče Petrov (Mkd)
AEK Larnaka (Cyp) – Petrokub (Mda)
Lasi (Alb) – Hapoel Ber Ševa (Isr)
Narva (Est) – Budućnost (Mne)
Flora (Est) – Radnički Niš (Srb)
Kups (Fin) – VItebsk (Blr)
Sabail (Aze) – Univerzitatea Krajova (Rou)
Balzan (Mlt) – Domžale (Slo)
Riteriai (Ltu) – Klaksvik (Fai)
Ružomberok (Svk) – Levski (Bul)
Akademija Pandev (Mkd) – Zrinjski (BiH)
Bran (Nor) – Šamrok (Irl)
Brendbi (Den) – Inter Turku (Fin)
Krusejders (Irl) – B36 Torshavn (Fai)
Debrecin (Hun) – Kukeši (Alb)
Dinamo Tbilisi (Geo) – Edgordani (And)
Liepaja (Lat) – Dinamo Minsk (Blr)
Kauno Žalgiris (Ltu) – Apolon (Cyp)
Makabi Haifa (Isr) – Mura (Slo)
Malme (Swe) – Balimena (Nir)
Molde (Nor) – Rejkjavik (Ice)
Radnik Bijeljina (BiH) – Trnava (Svk)
Soligorsk (Blr) – Hibernijans (Mlt)
Speranta (Mda) – Nefči (Aze)
Fola (Lux) – Čihura (Geo)
Konahs Ki (Wal) – Kilmarnok (Sco)
Olimpija (Slo) – RFS (Lat)
Čukarički (Srb) – Banants (Arm)
Dunajska Streda (Svk) – Krakovija (Pol)
Evropa (Gib) – Legija (Pol)
FCSB (Rou) – Milsami (Mda)
Zeta (Mne) – MOL Vidi (Hun)
Aberdin (Sco) – Rovaniemi (Fin)
Kliftonvil (Nir) – Haugesund (Nor)
Kork Siti (Irl) – Niderkorn (Lux)
Honved (Hun) – Žalgiris (Ltu)
Široki Brijeg (BiH) – Kajrat (Kaz)
Breidablik (Ice) – Vaduc (Lie)
Stjarnan (Ice) – Levadija (Est)

strana 1 od 2 idi na stranu