Nedelja, 07.07.2019.

23:06

KAN: Madagaskar nastavio da "sanja", Alžir rutinski

Fudbalske reprezentacije Madagaskara i Alžira plasirale su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija (KAN).

Izvor: LN

Autor: LN

KAN: Madagaskar nastavio da
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Madagaskar je posle penala slavio pobedu protiv DR Konga, nakon što je posle 120 minuta rezultat bio 2:2.

Madagaskar je poveo u devetom minutu preko Amade, da bi u 21. minutu izjednačenje doneo Bakumbu.

Novu prednost formalnom domaćinu doneo je Andriatsima u 77. minutu, ali je ponovo bilo nerešeno – gol je u poslednjem minutu regularnog dela postigao Mbemba.

Posle mirnih 30 minuta produžetka otišlo se na penale. Igrači Madagaskara su imali 4/4, dok su iz istog broja pokušaja protivnici dvaput promašili i završili učešće na KAN-u.

Alžir je veoma lako izašao na kraj sa Gvinejom, pošto ih je savladao sa ubedljivih 3:0.

Strelci za Alžirce su bili Belaili u 24, Mahrez u 57. i Una u 82. minutu.

U četvrtfinalu Kupa afričkih nacija sastaju se Senegal – Benin i Nigerija – Južna Afrika, dok Madagaskar čeka boljeg iz duela Gana – Tunis, a Alžir boljeg iz duela Mali – Obala Slonovače.