Utorak, 02.07.2019.

10:44

KAN: Dva gola Manea, pogodio i Zaha – favoriti lako do 16

Reprezentacije Alžira, Senegala, Maroka i Obale Slonovače plasirale su se u osmini finala Kupa afričkih nacija (KAN).

Photo by Ahmed Hasan/Gallo Images/Getty Images

Alžir je sa 3:0 savladao Tanzaniju i osvojio Grupu C sa maksimalne tri pobede.

Meč je rešen u poslednjih deset minuta prvog poluvremena kada su "Pustinjski ratnici" postigli sva tri gola.

Otpor Tanzanije je slomio Islam Slimani na asistenciju Adama Unasa, nakon čega je Slimani asistirao kod oba gola Unasa.

Drugo mesto i direktan plasman među 16 najboljih izborio je Senegal trijumfom nad direktnim konkurentom Kenijom sa takođe 3:0.

Senegalci su svog rivala "slomili" u poslednjih pola sata, "led je probio" Ismaila Sar, a pobedu je sa dva pogotka "overio" Sadio Mane.

Grupu D osvojio je Maroko nakom minimalnog trijumfa nad Južnom Afrikom, pogotkom Mubaraka Busufe u poslednjem minutu meča u Kairu.

Poraz "Bafana Bafane" iskoristila je Obala Slonovače koja je sa ubedljivih 4:1 nad Namibijom izborila drugu poziciju.

Strelci za "Slonove" su bili Maks Gradel i Serej Die u prvom, te Vilfred Zaha i Maksvel Korne u drugom poluvremenu.

U međuvremenu, Žoslen Kamatuka je smanjio na 2:1, ali Namibija nije mogla više od toga.

Južna Afrika i Kenija čekaju rasplet u grupama E i F kako bi saznale da li će nastaviti takmičenja kao jedna od četiri najbolje treplasirane selekcije.

Imaju po tri boda, kao i DR Kongo koji ima bolju gol razliku pa je uz Gvineju već obezbedio osminu finala.

Tako da zavise od rezultata Benina i Angole koji imaju po bod manje i "nultu" gol razliku.

Za sad je poznat samo jedan par osmine finala, a to je Uganda – Senegal.