Nedelja, 23.06.2019.

21:54

KAN: Senegalci se ispromašivali, Alžir rutinski

Fudbaleri Senegala i Alžira očekivano su slavili u prvom kolu Grupe C Kupa afričkih nacija (KAN).

Senegalci su savladali Tanzaniju 2:0, a Alžir je istim rezultatom nadigrao selekciju Kenije.

Nakon što je Mbaje Nijang propustio dve sjajne prilike u prvih šest minuta, Senegal je poveo golom Baldea Keite u 28. minutu, na asistenciju Idrise Gejea.

Senegal je nastavio da dominira, ali i da propušta prilike. Neprecizni su u završnici bili Geje, Ismaila Sar, Nijang, Krepin DIjata i Čiku Dijate.

Konačno, 25 minuta pre kraja "Lavovi Terange" su overili pobedu preko Dijate, koji je pokupio odbitak posle kornera i zakucao loptu sa 18 metara u mrežu.

Alžir je ekspresno završio posao sa Kenijom, pogocima Buneđaha Bagdada i Rijada Mahreza u završnici prvog poluvremena.

U drugom kolu će se voditi bitka za prvo mesto, jer se sastaju Senegal i Alžir, dok će se Kenija i Tanzanija boriti za treću poziciju koja može da donese plasman u nokaut fazu.