Subota, 22.06.2019.

18:52

KAN: Mija sa dva centaršuta režirao pobedu Ugande

Fudbaleri Ugande savladali su Kongo 2:0, u drugom meču Grupe A Kupa afričkih nacija (KAN).

Uganda je povela već u 14. minutu preko Patrika Kadua, dok je pobedu "overio" Emanuel Okvi u trećem minutu drugog poluvremena.

Oba puta asistent za golove glavom iz prekida bio je Faruk Mija, Kaduu je gol "servirao" centaršutom iz kornera na prvu stativu, dok je iz slobodnog udarca pronašao Okvija koji je fantastično prebacio golmana Konga.

U vrlo otvorenom meču na više od 30 stepeni u Kairu, oba tima su imala više od po deset šuteva ka golu, ali su igrači Konga bili lošiji u završnici.

Uganđani su bili znatno opasniji, sjajne šanse su propustili strelac Kadu, asistent Mija, te Kalid Aučo i Mičel Azira, dok je s druge strane igrač Konga Džonatan Bolingi pogodio stativu 20 minuta pre kraja.

Pobedu u prvom kolu je ostvario i domaćin turnira Egipat, koji u drugoj rundi igra sa Kongom, dok će rival Ugandi biti Zimbabve.