Sreda, 19.06.2019.

23:10

Poljska pobedila Italiju, Španije bolja od Belgije

Mlada fudbalska reprezentacija Poljske pobedila je u Bolonji domaćina šampionata Italiju sa 1:0 u drugom kolu Grupe A Evropsko prvenstva za igrače do 21 godine.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Poljska je do jedinog gola na utakmici došla pogotkom Kristijana Bijelika u 40. minutu.

Ovom pobedom Poljska je došla na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva, pošto posle dve utakmice ima šest bodova, dok je Italija druga sa tri, koliko ima i Španija.

Ranije u toku dana Španija je sa 2:1 pobedila Belgiju. Golove za trijumf Španaca postigli su Dani Olmo u sedmom i Pablo Fornals u 89. minutu.

Prethodno Belgija je preko Sebastijana Bornauva izjednačila u 24. minutu. Belgija je poslednja na tabeli Grupe A bez bodova.