Nedelja, 16.06.2019.

23:05

Remi Paragvaja i Katara na Kupu Amerike

U drugom meču prvog kola B grupe na Kupu Amerike reprezentacije Paragvaja i Katara odigrale su nerešeno, 2:2 (1:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Buda Mendes/Getty Images

Očekivalo se da Paragvaj dođe do trijumfa, naročito jer su uspeli da steknu prednost od dva gola, ali finiš je pripao gostima turnira iz Azije koji su stigli do boda.

Paragvaj je poveo u četvrtom minutu iz jedenaesterca koji je u pogodak pretvorio Oskar Kardozo.

Kada je u 56. minutu posle dodavanja Almireza Derlis Gonzales postigao prelep gol udarcem sa 25 metara, očekivalo se da će Paragvaj slaviti.

Međutim, u 68. minutu posle odličnog udarca Alija Almoeza sa 18 metara kojim je lobovao golmana Paragvaja, Katar je smanjio da bi do izjednačenja stigao u 77. minutu.

Bila je to odlična akcija, sve je išlo na prvi pas, a pred golom se sjajno snašao Bualem Kuki koji je zatresao mrežu sa desetak metara.

U prvom meču u grupi igrali su Kolumbija i Argentina, a Kolumbija je slavila sa 2:0.