Rezultati i tabele kvalifikacija za EURO 2020

U toku su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu koje će se održati 2020. godine.

Izvor: B92
Podeli
EPA/SVEN HOPPE
EPA/SVEN HOPPE

Ukupno 55 nacionalninih timova koji učestvuju u kvalifikacijama raspoređeno je u deset grupa.

Odigrana su četiri kruga kvalifikacionog procesa koji je otpočeo u martu ove godine.

Grupa A

22. mart
Bugarska - Crna Gora 1:1
Engleska - Češka 5:0

25. mart
Crna Gora - Engleska 1:5
Kosovo* - Bugarska 1:1

7. jun
Crna Gora - Kosovo* 1:1
Češka - Bugarska 2:1

10. jun
Češka - Crna Gora 3:0
Bugarska - Kosovo* 2:3

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa B

22. mart

Portugal - Ukrajina 0:0
Luksemburg - Litvanija 2:1
25. mart

Portugal - Srbija 1:1
Luksemburg - Ukrajina 1:2

7. jun

Ukrajina - Srbija 5:0
Litvanija - Luksemburg 1:1

10. jun

Ukrajina - Luksemburg 1:0
Srbija - Litvanija 4:1

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa C

21. mart

Severna Irska - Estonija 2:0
Holandija - Belorusija 4:0

24. mart

Severna Irska - Belorusija 2:1
Holandija - Nemačka 2:3

8. jun

Estonija - Severna Irska 1:2
Belorusija - Nemačka 0:2

11. jun

Nemačka - Estonija 8:0
Belorusija - Severna Irska 0:1

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa D

23. mart

Gruzija - Švajcarska 0:2
Gibraltar - Republika Irska 0:1

26. mart

Švajcarska - Danska 3:3
Republika Irska - Gruzija 1:0

7. jun

Gruzija - Gibraltar 3:0
Danska - Republika Irska 1:1

10. jun

Republika Irska - Gibraltar 2:0
Danska - Gruzija 5:1

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa E

21. mart

Hrvatska - Azerbejdžan 2:1
Slovačka - Mađarska 2:0

24. mart

Vels - Slovačka 1:0
Mađarska - Hrvatska 2:1

8. jun

Hrvatska - Vels 2:1
Azerbejdžan - Mađarska 1:3

11. jun

Azerbejdžan - Slovačka 1:5
Mađarska - Vels 1:0

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa F

23. mart

Švedska - Rumunija 2:1
Malta - Farska Ostrva 2:1
Španija - Norveška 2:1

26. Mart

Rumunija - Farska Ostrva 4:1
Norveška - Švedska 3:3
Malta - Španija 0:2

7. jun

Švedska - Malta 3:0
Norveška - Rumunija 2:2
Farska Ostrva - Španija 1:4

10. jun

Španija - Švedska 3:0
Malta - Rumunija 0:4
Farska Ostrva - Norveška 0:2

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa G

21. mart

Izrael - Slovenija 1:1
Severna Makedonija - Letonija 1:1
Austrija - Poljska 0:1

24. mart

Izrael - Austrija 4:2
Slovenija - Severna Makedonija 1:1
Poljska - Letonija 2:0

7. jun

Letonija - Izrael 0:3
Severna Makedonija - Poljska 0:1
Austrija - Slovenija 1:0

10. jun

Poljska - Izrael 4:0
Letonija - Slovenija 0:5
Severna Makedonija - Austrija 1:4

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa H

22. mart

Moldavija - Francuska 1:4
Andora - Island 0:2
Albanija - Turska 0:2

25. mart

Turska - Moldavija 4:0
Francuska - Island 4:0
Andora - Albanija 0:3

8. Jun

Island - Albanija 1:0
Moldavija - Andora 1:0
Turska -Francuska 2:0

11. jun

Island - Turska 2:1
Andora - Francuska 0:4
Albanija - Moldavija 2:0

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa I

21. mart

Kazahstan - Škotska 3:0
Kipar - San Marino 5:0
Belgija - Rusija 3:1

24. mart

Kazahstan - Rusija 0:4
San Marino - Škotska 0:2
Kipar - Belgija 0:2

8. jun

Rusija - San Marino 9:0
Škotska - Kipar 2:1
Belgija - Kazahstan 3:0

11. jun

Kazahstan - San Marino 4:0
Rusija - Kipar 1:0
Belgija - Škotska 3:0

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa J

23. mart

Lihtenštajn - Grčka 0:2
Italija - Finska 2:0
Bosna i Hercegovina - Jermenija 2:1

26. mart

Jermenija - Finska 0:2
Italija - Lihtenštajn 6:0
Bosna i Hercegovina - Grčka 2:2

8. jun

Finska - Bosna i Hercegovina 2:0
Jermenija - Lihtenštajn 3:0
Grčka - Italija 0:3

11. jun

Lihtenštajn - Finska 0:2
Italija - Bosna i Hercegovina 2:1
Grčka - Jermenija 2:3

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо