Subota, 08.06.2019.

16:33

Vojvodina i Partizan u finalu Kupa prijateljstva

Mladi fudbaleri Vojvodine i Partizana plasirali su se u finale Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019.

Izvor: SN

Autor: SN

Vojvodina je u polufinalu eliminisala Dinamo minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Bogdanović u 11. minutu i to posle velike greške golmana "modrih".

U drugom polufinalu, Partizan je potpuno nadigrao Sarajevo i revanširao se tom klubu za poraz u prošlogodišnjem finalu.

Crno-beli su slavili 2:0 golovima Vujanovića u 20. i Stanojlovića u 38. minutu, pa će tako drugi put zaredom igrati u finalu regionalnog turnira.

Novosađani su bili prvaci 2016. godine kada se takmičenje zvalo Turnir prijateljstva, dok crno-beli još nijednom nisu podigli pehar.