Subota, 18.05.2019.

18:35

Maksimović strelac u remiju, Valensija u Ligi šampiona VIDEO

Fudbaleri Valensije plasirali su se Ligu šampiona, pošto su u poslednjem, 38. kolu LaLige, u gostima pobedili Valjadolid s 2:0 i tako osigurali četvrto mesto.

Izvor: SV LN

Autor:SV LN

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Golove za pobedu Valensije postigli su Karlos Soler u 36. minutu i Rodrigo u 52.

Valensija je prvenstvo završila na četvrtom mestu sa 61 bodom, dva više od Hetafea koji je igrao nerešeno 2:2 sa Viljarealom.

Hetafe je na svom stadionu dvaput imao vođstvo, ali je Viljareal oba puta uspevao da se vrati.

Vodeći gol za Hetafe je dao Fransisko Portiljo u 13. minutu, da bi Viljareal izjednačio preko Ibore u 44.

Novo vođstvo Hetafeu doneo je Nemanja Maksimović u 76. minutu, koji se fantastično snašao u kaznenom prostoru rivala (gol pogledajte OVDE), ali je konačan rezultat postavio Đerar Moreno u 87.

Sevilja je na svom terenu pobedila Atletik Bilbao sa 2:0, pa je tako klub iz Baskije ostao bez plasmana u Evropu, a Andalužani će igrati u Ligi Evropa.

Espanjol je to iskoristio i došao do sedmog mesta, pošto je na svom terenu sa 2:0 pobedio Real Sosijedad.

Ranije danas Levante i Atletiko Madrid igrali su nerešeno 2:2.

U poslednjim mečevima dana Alaves je savladao Đironu sa 2:1, koja je i zvanično ispala iz Primere, a taj rezultat je bio dovoljan i Ueski za tri boda protiv Leganesa.

Selta je izbegla poraz u duelu sa Rajo Valjekanom u 92. minutu, kada je Jago Aspas postavio konačnih 2:2.