Sarajevo osvojilo Kup BiH – na korak od duple krune

Fudbaleri Sarajeva osvojili su Kup Bosne i Hercegovine.

Izvor: B92 Bosna i Hercegovina

"Bordo" klub je poražen od Širokog Brijega 1:0 u revanš meču na "Pecari", ali su u prvom susretu na Koševu bili ubedljivi sa 3:0.

Jedini gol na meču postigao je Dražen Bagarić, koji je posle sjajne asistencije Ivana Enina rutinski matirao Vladana Kovačevića u 23. minutu.

Neposredno pre ovog gola, goste je spasla prečka, posle šuta Enina.

U drugom poluvremenu Kovačević je u nekoliko navrata spasao gol Sarajeva posle žestokog pritiska domaćeg tima.

Domaćinu nije pomoglo ni isključenje Numana Kurdića 20 minuta pre kraja da nadoknade zaostatak iz Sarajeva.

Širokobriježani će posle meča sigurno imati dosta kritika na račun suđenja, pre svega zbog spornog trenutka u 55. minutu kada je glavni arbitar Mujić odbio da svira penal iako je lopta pogodila u ruku igrača igrača Sarajeva Lazića u kaznenom prostoru.

Tako je Sarajevo šesti put osvojilo trofej Kupa BiH, prvi od 2014. godine.

Sarajevo je na korak od prve duple krune od raspada SFRJ, jer dva kola pre kraja Premijer lige ima tri boda više od mostarskog Zrinjskog.