Fudbaleri PSŽ–a savladali su ekipu Anžea na njihovom terenu u 36. kolu francuske Lige 1.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

PSŽ je lako izašao na kraj sa Anžeom, postigli su dva pogotka ali ipak nisu uspeli da sačuvaju mrežu, pa je novi-stari šampion Francuske upisao još tri boda i sada imaju 89 osvojenih.

Do vođstva ih je doveo brazilski fudbaler Nejmar, koji je zatresao mrežu u 20. minutu utakmice na asistenciju sunarodnika Danija Alveša. Na 2:0 postavio je Argentinac Anhel di Marija na asistenciju Nejmara u prvoj polovini drugog poluvremena, tačnije u 58. minutu.

Do kraja susreta nije bilo golova, ali je bilo kartona, pošto je Markinjos "pocrveneo" u 86. minutu, kada je napravio prekršaj kao poslednji igrač odbrane i skrivio jedanaesterac.

Flavijen Tait je loše šutirao i Đanluiđi Bufon je njegov penal uspeo da odbrani, ali je Tait natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu za konačnih Anže 1, PSŽ 2.