Nedelja, 05.05.2019.

23:22

Šest golova Valensije, Bilbao pao u Valjadolidu

Fudbaleri Valensije pobedili su kao gosti Uesku sa 6:2, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.

EPA-EFE/JAVIER BLASCO

Valensija je do 51. minuta vodila sa 6:0, a dvostruki strelci u pobedničkom timu bili su Rodrigo, koji je golove postigao u 16. i 51. minutu i Santi Mina, u 20. i 32. minutu.

Golove za goste postigli su još Danijel Vas u drugom minutu, kao i Havijer Ečeita, koji je postigao autogol u 40. minutu.

Pogotke za Uesku postigli su Gonzalo Melero u 66. i Aleks Galjar u drugom minutu nadoknade vremena iz penala.

Valensija je peta na tabeli sa 55 boda i ima tri manje od Hetafea na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona.

Ueska je ispala iz lige, poslednja je na tabeli sa 30 bodova.

Takođe, fudbaleri Valjadolida pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 1:0 golom Valda Rubija u 21. minutu.