Nedelja, 05.05.2019.

22:55

Rad slavio protiv Bačke, šest golova u Subotici

Fudbaleri Rada pobedili su na gostujućem terenu Bačku sa 2:1, u utakmici 35. kola Super lige, u plej-autu.

Beogradski tim poveo je u 44. minutu golom Miloša Trifunovića, a izjednačio je Uglješa Radinović u 70. minutu iz jedanaesterca. Pobedonosni gol za Rad postigao je Goran Smiljanić u 71. minutu.

Rad je ostvario sedmu pobedu i osvojio važne bodove u borbi za opstanak, peti je na tabeli sa 21 bodom. Bačka je šesta sa 18 bodova.

Dinamo iz Vranja pobedio je kao domaćin Zemun sa 1:0 golom Željka Dimitrova u 45. minutu.

Zemun i Dinamo imaju po 17 bodova i zauzimaju pretposlednje i poslednje mesto na tabeli.

Fudbaleri Voždovca i Mačve odigrali su u Beogradu nerešeno 1:1, a remijem 3:3 završen je duel Spartaka i Radnika.

U subotici je bilo čakk šest golova, Denković je sa penala u četvrtom minutu doneo prednost Spartaku, ali su gosti golovima Zlatanovića u 15. i Pavlovića u 26. minutu preokrenuli.

Ipak, na poluvremenu, bilo je nerešeno jer je Đenić u 33. minutu postigao gol za "golubove".

Spartak je u nastavku poveo u 74. minutu golom Šormaza, ali su gosti do izjednačenja i boda stigli šest minuta kasnije preko Stanisavljevića.