Nedelja, 21.04.2019.

22:46

Pobede Valensije i Viljareala

Fudbaleri Valensije su savladali Betis sa 2:1 u 33. kolu Primere i ostali u trci za mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/Pepo Herrera

Dvostruki strelac za pobednički tim je bio Gonsalo Guedeš, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Đovani Lo Selso, iz jedanaesterca.

Valensija je do prednosti stigla nekoliko trenutaka uoči poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu.

Rodrigo je u kontranapadu praktično doneo loptu Guedešu, a sjajni krilni napadač Valensije se vratio do sredine terena, izbegao nekoliko igrača protivničke ekipe i poslao loptu u donji desni ugao gola Betisa.

Četiri minuta po početku drugog poluvremena, Guedeš je postigao drugi pogodak, ovoga puta je asistent bio Dani Pareho, a put lopte ka mreži je bio identičan onom viđenom kod prvog gola.

U 78. minutu je dosuđeno igranje rukom u šesnaestercu centralnog defanzivca Valensije Gabrijela, a siguran izvođač udarca sa bele tačke bio je Lo Selso.

Prethodno je Viljareal pobedio ekipu Leganesa sa 2:1, Karlos Baka u 64. minutu i Karl Toko Ekambi u 80. su bili precizni za pobednički tiom, dok je za Leganes penal realizovao Nabil El Žar.