Nedelja, 21.04.2019.

16:24

Everton "pregazio" Junajted i udaljio ga od Lige šampiona!

Fudbaleri Mančester junajteda pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju Evertonu (4:0) u 35. kolu Premijer lige.

Izvor: SV LN

Autor:SV LN

Everton
Photo by Alex Livesey/Getty Images

Everton je došao do zaslužene pobede ubedljivije nego što je iko očekivao i osvetio se "Crvenim đavolima" za tri poraza u nizu.

"Karamele" su sa po dva gola u prvom i drugom poluvremenu značajno popravile svoju poziciju u trci za Ligu Evrope, a unazadile Junajted u trci za Ligu šampiona.

Srpski fudbaler Nemanja Matić proveo je svih 90 minuta na terenu za goste.

Već u 13. minutu Rišarlison je doneo prednost domaćem timu, pošto se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru posle ubacivanja iz auta.

Svega 15 minuta kasnije "sevnula" je kontra Evertona, a sa dvadesetak metara je loptu u donji desni ugao gola Junajteda poslao Gilfi Sigurdson.

Potpunu katastrofu ekipe Olea Gunara Solskjera je najavio Lukas Dinje u 56. minutu, pogodivši isto mesto kao i Sigurdson, pošto je prethodno David de Hea boksovao loptu nakon kornera sa leve strane.

Konačan rezultat je u 64. minutu postavio Tio Volkot, sjajno ga je poslužio loptom Sigurdson, a nekada velika nada engleskog fudbala je rutinski savladala golmana protivničkog tima.