Nedelja, 21.04.2019.

16:14

LaLiga: Hetafe razbio Sevilju u trci za Ligu šampiona

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu Sevilju sa 3:0 u 33. kolu španske LaLige.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/Chema Moya

Klub iz madridskog predgradja pobedom nad direktnim konkurentom u borbi za četvrto mesto LaLige, prišao je korak bliže plasmanu u Ligu šampiona.

Derbi kola pored tri gola u mreži Andalužana, obeležila su i dva crvena kartona, ali i dva jedanaesterca.

Vodeći gol za Hetafe postigao je Haime Mata u 35. minutu iz penala, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena takođe iz jedanaesterca domaćin duplirao prednost, a ovaj put Horhe Mata zatresao je mrežu Sevilje.

Drugom penalu prethodio je crveni karton zbog prekršaja Serhija Eskudera.

Hetafea je u 53. minutu pogotkom Moline povisio na 3:0, a da bi potom u poslednjih dvadesetak mintua domaćin igrao takođe s desetoricom igrača, pošto je direktan crveni karton dobio đene Dakoman.

Ovom pobedom Hetafe se vratio na četvrto mesto na tabeli, pošto sada ima 54 boda, dva više od petoplasirane Sevilje.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe.