Nedelja, 21.04.2019.

13:55

Spektakl u Valensiji! Levante "ukrao bod" sa igračem manje

U 33. kolu španske LaLige odigrao se meč između Levantea i Espanjola, a meč je završen bez pobednika, 2:2.

Izvor: SN

Autor: SN

Spektakl u Valensiji! Levante
Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Sjajnu utakmicu smo imali prilike da gledamo na "Sijutat de Valensija" stadionu, na kom je Levante dočekao ekipu Espanjola i meč možda jeste završen bez pobednika, ali nije bio nezanimljiv.

Skoro 17,000 gledalaca videlo je četiri pogotka i jedan crveni karton, a prvi gol je pao posle samo 16 minuta kada je Iglesijas na asistenciju Serhija Dardera doveo goste do prednosti od 1:0 i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Drugih 45 minuta je bilo dosta interesantnije i sadržajnije od prvih, a u 62. minutu smo videli prvo veliko uzbuđenej pošto je Veso Levanteu doneo izjednačenje. Nisu se dugo radovali domaći, jer je samo tri minuta kasnije Mark Roka uz pomoć Nalda postigao i drugi gol za Espanjol i gosti su ponovo imali prednost od jednog gola.

Ruben Rokina nije želeo da prepusti gostima sva tri boda, pa je u 72. minutu po drugi put doneo izjednačenje Levanteu i postao heroj navijača, da bi samo tri minuta posle toga postao "tragičar", pošto je zbog prekršaja zaradio i drugi žuti karton i poslat ranije u svlačionicu.

Levante se bori za opstanak u LaLigi, tako da im ovaj bod mnogo znači. Oni imaju dva boda više od osamnaestoplasiranog Valjadolida koji je "prvi ispod crte".