Subota, 20.04.2019.

22:20

Inter odoleo Romi

Fudbaleri Intera i Rome remizirali su 1:1 na Đuzepe Meaci, u derbiju 33. kola Serije A.

Inter je izbegao poraz i tako napravio veliki korak ka odbrani treće pozicije u Kalči.

S druge strane, Roma je ovim remijem propustila šansu da prestigne Milan na četvrtom mestu, koje vodi direktno u Ligu šampiona.

"Vučica" je povela na Meaci sjajnim golom Stefana el Šaravija u 14. minutu susreta, ali pola sata pre kraja Ivan Perišić koristi centaršut Dambrozija i glavom poravnava rezultat.

Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov se vratio u tim Rome nakon jednog meča suspenzije, a u pestom minutu je fantastično proigrao Edina Džeka u kaznenom, ali bosanskohercegovački napadač je loše završio akciju.

Inter je imao više od igre tokom većeg dela meča, ali su se ispromašivali Martines, Asamoa, Vesino i Dambrozio u prvom poluvremenu.

Neposredno pre izjednačenja Pelegrini propušta solidnu priliku da duplira vođstvo Rome, dok nedugo nakon gola Perišića, Martines ne koristi novu šansu za preokret.