Zvezda je pala – Čukarički preokrenuo 0:2 na Brdu!

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Crvenu zvezdu sa 3:2 na svom stadionu u 32. kolu Superlige Srbije i tako im naneli prvi poraz ove sezone u domaćem šampionatu.

SNIzvor: B92

Superliga, 2. kolo plej-ofa:
Čukarički – Crvena zvezda 3:2 (2:2)
Mudrinski 22, 67, Stojanović 38 – Marin 7, Ben 19
Stadion: FK Čukarički, Banovo Brdo
Gl. sudija: Igor Stojilković

Fudbaleri Čukaričkog prvi su pobedili Crvenu zvezdu u fudbalskom šampionatu Srbije ove sezone, a to su učinili upravo u 32. kolu u momentu koji je najlepši, pred svojim navijačima.

Zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Milunović, Savić, Gobeljić – Čaušić, Jovančić – Ben, Ivanić, Marin Vukanović

Čukarički (4-2-3-1): Stevanović – Stevanović, Puškarić, Šapić, Bogosavac – Kovač, Docić – Luković, Stojanović, Birmančević Mudrinski

Utakmica nije najbolje počela po domaći tim, pošto je Zvezda nakon samo šest minuta stigla do prvog pogotka, kada se na pravom mestu našao možda i najbolji Zvezdin fudbaler, Marko Marin, i iz neposredne blizine postigao pogodak.

Samo 12 minuta kasnije, Vukanović je srušen u kaznenom prostoru, dosuđen je penal za Crvenu zvezdu koji je izveo Ben – i uspeo da pogodi mrežu, 2:0 za Zvezdu. Nakon ovog pogotka su svi već mislili da je sve gotovo i da će Zvezda lako upisati novi trijumf.

Tada na scenu stupa Ognjen Mudrinski koji na asistenciju Lukovića glavom prosleđuje loptu iza leđa Milana Borjana i donosi veliku radost navijačima Čukaričkog. Naravno, došli su domaći u ovom delu meča i do izjednačenja, kada je prelep pogodak postigao Stojanović u 37. minutu utakmice.

Stojanović je šutirao izvan šesnaesterca, gađao je gornji desni ugao, pogodio ga je i Borjan je bio potpuno nemoćan pa je Čukarički stigao do poravnanja, 2:2, i sa tim rezultatom se otišlo u svlačionice na poluvremenu.

Plej-of SL, drugo kolo:
Napredak – Vojvodina 5:0 (2:0)
Đorić 7, Ivanović 17, 73, Ilić 52, Ndiaje 86

17.00 Proleter – Mladost
18.30 Radnički Niš – Partizan

Drugih 45 minuta nije bilo toliko zanimljivo i sadržajno, pogotovo na samom početku kada se igralo nešto mirnije.

Potom je Čukarički pripretio u nekoliko navrata, da bi u 67. minutu utakmcie preko Ognjena Mudrinskog uspeo da dođe i do preokreta 3:2.

Nije domaćin previše rizikovao u nastavku, polako su prepuštali posed Crvenoj zvezdi, koja se trudila da izbegne prvi poraz u sezoni, pred kraj su imali nekoliko velikih prilika da dođu do izjednačenja, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Zvezda je i dalje usamljena na poziciji broj 1 u Superligi Srbije, dok je Čukarički na poziciji 4, sa jednakim brojem bodova kao i Partizan koji svoj meč 32. kola Superlige igra u nedelju, protiv Radničkog u Nišu.

Utakmicu između Čukaričkog i Crvene zvezde mogli ste da pratite UŽIVO na našem LIVE BLOGU.