Subota, 13.04.2019.

15:15

Espanjol slavio protiv Alavesa

Fudbaleri Espanjola pobedili su danas na svom terenu Alaves sa 2:1, u utakmici 32. kola španskog prvenstva.

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Bio je to 11. trijumf Espanjola u ovoj sezoni, dok je Alavesu ovo bio 11. poraz i sada su čini se sve dalje od mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Espanjol je poveo u 19. minutu preko Adrija Pedrose. Bio je to odličan prodor igrača Espanjola po levoj strani, oslobodio se pratilaca i sa nekoliko metara zatresao je mrežu.

Na 2:0 poviso je u 47. autogolom Viktor Lagardija, da bi konačan rezultat postavio Džonatan Kaleri u 56. minutu susreta.

Posle centaršuta sa leve strane on se dobro snašao u gižvi pred golom Espanjola i tako je uspeo da ublažo poraz svoje ekipe.

Espanjolu je ovo bila druga uzastopna pobeda, dok je Alaves u poslednje četiri utakmice osvojio samo bod i sedmi je na tabeli sa 45 bodova.