Nedelja, 31.03.2019.

20:15

Kostić dva, Jović jedan – Srbi srušili Štutgart

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su Štutgart na svom terenu rezultatom 3:0, a u glavnoj ulozi su bili srpski fudbaleri.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Ajntraht je u 27. kolu nemačke Bundeslige upisao veoma važan trijumf, koji ih je ostavio na poziciji koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone, a i njihov zaostatak za Razenbal Lajpcigom ostaje dva boda.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 45. minutu utakmice, Ajntraht je došao do vođstva preko Filipa Kostića, inače fudbalera Hamburga (i bivši fudbaler Štutgarta) koji je na pozajmici u Ajntrahtu iz Frankfurta. Kostić je lepo pratio akciju svog tima, sa levog boka je natrčao na jedan odbitak i "spakovao" loptu u gol.

U drugom poluvremenu, Ajntraht dolazi i do drugog pogotka, a strelac je ponovo bio srpski fudbaler, Filip Kostić. Kontra Ajntrahta je okončana golom u tri poteza, pošto je Kostić bez većih problema po drugi put savladao Ron Robert Zilera.

Na konačnih 3:0 postavlja još jedan srpski fudbaler, sada je u pitanju bio nekadašnji napadač Crvene zvezde, Luka Jović, koji se lepo ubacio na drugoj stativi i unutrašnjim delom stopala postigao treći i pobedonosni gol za svoj tim.