Kraj za "Orliće" – dva gola rezerviste za pobedu Italije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije je porazom od Italije (2:0) završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

SVIzvor: B92

Meč je odigran u Padovi, izabranici selektora Nenada Sakića su odolevali domaćinu do 80. minuta, ali su onda za svega 240 sekundi dozvolili protivniku da postigne dva gola.

Stadion u Padovi.

Sudija: Petr Adreleanu (Češka).

Žuti kartoni: Jeličić, Belić, Terzić, Bosić, Vidosavljević (Srbija), Salćedo Mora (Italija).

SRBIJA: Gordić, Janković, Jeličić, Kamenović, Šehović, Nešković, Belić, Terzić, Gavrić (od 72. Bosić), Vlahović (od 90+2. Jakovljević), Vidosavljević.

ITALIJA: Karneseći, Belanova, Batelja, Gozi Iveru, Korado, Fađioli, Espozito, Portanova, Raspadori (od 62. Pikoli), Salćedo Mora (od 90+2 Beloti), Rikardi (od 61.Merola).

Strelac oba pogotka bio je mladi napadač Atlante Roberto Pikoli, koji je u igru ušao u 62. minutu, zamenivši Đakoma Raspadorija, kolegu iz Sasuola.

Kako je navedeno na zvaničnom sajtu Fudbalskog saveza Srbije, Italija je opravdala epitet favorita grupe 7 za plasman na Evropskog prvenstvo.

“Posle remija sa Ukrajinom (2:2) i poraza od Belgije (0:2) generacija 2000. koju vodi selektor Nenad Sakić dobro je ušla u meč sa domaćinom turnira, a odluka o pobedniku meča pala je tek u finišu susreta. Rezervista Pikoli je sa dva gola doneo radost Italijanima, a Srbija može da žali za nekim propuštenim prilikama“, navedeno je na sajtu FSS.