Subota, 23.03.2019.

17:30

Švajcarci ozbiljni, na startu pala Gruzija

Fudbaleri Švajcarske pobedom su startovali kvalifikacije za EURO 2020, pošto su u gostima savladali Gruziju sa 2:0.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/ENNIO LEANZA

Švajcarska je došla u Tbilisi sa jasnom namerom: da uzmu sva tri boda. Imali su značajno veći posed lopte, kao i znatno veći broj pokušaja na gol protivnika i skoro pa duplo više dodavanja.

U prvom poluvremenu smo videli dominaciju gostiju, ali sem toga ništa se posebno nije dešavalo pa su mreže mirovale. Švajcarci su imali 6 šuteva na gol, a Gruzija 2, dok je interesantan podatak da je Gruzija za ceo meč uputila udaraca koliko Švajcarska za prvih 45 minuta.

Do prednosti je Švajcarska došla preko Stivena Zubera u 56. minutu, koji je na asistenciju Brija Embola postigao vodeći pogodak. Konačnih 2:0 postavio je Denis Zakarija u 80. minutu i tako samo overio trijumf gostujućeg tima.

Švajcarska je na najbolji način počela kvalifikacioni ciklus, dok će Gruzini tražiti novu šansu za trijumf već 26. marta kada budu gostovali Irskoj.