Nedelja, 17.03.2019.

20:10

Napoli jači od Udinezea, Mertens pakovao i pogodio

Fudbaleri Napolija savladali su u susretu 28. kola Serije A ekipu Udinezea sa 4:2.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images

Bio je to tek drugi trijumf ekipe sa juga Italije u poslednjih pet mečeva, tako da su smanjili prednost vodećeg Juventusa, koji je poražen u Đenovi na 15 bodova.

U timu Napolija svih 90 minuta odigrao je štoper Nikola Maksimović, a u prvom poluvremenu viđena su četiri pogotka.

Napoli je poveo u 17. minutu preko Junesa na asistenciju Driesa Mertensa, da bi Belgijanac još jednom asistirao, u 16. minutu kada je mrežu gostujuće ekipe zatresao Hoze Kaljehon.

Udineze je do poluvremena u potpunosti uspeo da nadoknadi zaostatak. Prvo je Kevin Lazanja u 30. minutu uspeo da preciznim udarcem sa desetak metara smanji na 1:2, da bi šest minuta kasnije i Seko Fofana uspeo da zatrese mrežu za izjednačenje.

Ipak, u nastavku, Napoli je postigao nova dva gola.

Prvo je u 57. minutu Arkadijuš Milik posle kornera glavom uspeo da prosledi loptu u mrežu, da bi Mertens posle odlične solo akcije po desnoj strani uspeo i sam da se upiše u strelce preciznim udarcem sa desetak metara za konačnih 4:2.