Petak, 15.03.2019.

20:04

Bačka "pregazila" Dinamo na startu 27. kola Superlige

Fudbaleri Bačke pobedili su na svom terenu Dinamo iz Vranja sa 5:1 u prvoj utakmici 27. kola Super lige Srbije.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Bačka
Getty images

Gosti iz Vranja su pružali solidan otpor u prvih pola sata, čak su i umalo došli do gola, ali se situacija drastično promenila posle crvenog kartona Vladimira Ilića u 22. minutu.

Bačka je iskoristila brojčanu prednost na terenu i do poluvremena postigla četiri gola. Prvo je Miroslav Bjeloš u 31. minutu zatresao mrežu gostiju, da bi samo četiri minuta kasnije Milan Makarić povisio na 2:0.

U 43. minutu bilo je već 3:0 za Bačku, a autogol postigao je Nikola Lakić, da bi se u 45. Makarić drugi put upisao u listu strelaca.

Domaćin je preko Marko Pantić u 60. minutu došao do 5:0, da bi počasni gol za Vranjance postigao Marko Mitrović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanaesterca.