18:00

Rondon "gura" Njukasl ka opstanku

Fudbaleri Njukasla napravili su veliki korak ka opstanku u Premijer ligi.

Rondon

"Svrake" su savladale poslednjeplasirani Hadersfild 2:0 u 27. kolu i udaljili se na četiri boda od opasne zone.

Junak Sent Džejms Parka ove subote je bio Venecuelanac Salomon Rondon, koji je golom i asistencijom u roku od šest minuta "slomio" goste.

U drugom meču popodnevnog termina Bornmut i Vulverhempton su remizirali 1:1, u meču koji su obeležili brojni penali.

Domaćin je poveo golom Džošue Kinga sa 11 metara u 14. minutu, da bi sedam minuta pre kraja izjednačio Raul Himenes, takođe udarcem sa "bele tačke".

Samo dva minuta kasnije Bornmut dobija još jedan penal, ali ovaj put King promašuje, pa "vukovi" odnose bod kući.