Bilbao do bodova golom iz penala

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su kao gosti Uesku sa 1:0 u poslednjem meču 24. kola La Lige.

Eibar – Hetafe 2:2 (0:1)

Bio je to šesti trijumf ekipe iz baskije u ovoj sezoni ostvaren doduše uz dosta muke protiv poslednjeplasirane ekipe u ligi.

Sve je rešeno u 19. minutu kada je posle jedne gužve pred golom domaćina Adrijan Grande načinio prekršaj za najstrožu kaznu. Za sudiju nije bilo dileme, a Raul Garsija je bio neumoljiv.

Utisak je da je Ueska lako mogla da dođe do boljer rezultata jer je ređala prilike, ali su njeni napadači na kraju pokazali nedostatak koncentraciuje u odsudnim momentima.

U 13. minutu obrukao se Ezekijel Avilja, da bi u 54. i Moi Gomez dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali pored gola.

Šanse za Bilbao imao je Injaki Vilijams u 31. i 60. minutu, ali je golman Santamarija bio siguran.

Ueska je u poslednjih 15 minuta imala tri dobre prilike. Dva puta je u prilici bio David Fereiro, u 77. i 88. minutu, da bi Iago Ererin u nadoknadi vremena uspeo da spreči Kristijana Riveru da postigne izjednačujući gol.