Nedelja, 17.02.2019.

20:28

Važna pobeda Viljareala u borbi za "goli život"

Fudbaleri Viljareala savladali su na svom stadionu favorizovanu ekipu Sevilje i tako osvojili veoma važne bodove u borbi za opstanak u La Ligi.

Izvor: SN

Autor: SN

Važna pobeda Viljareala u borbi za
Photo by Alex Caparros/Getty Images

Viljareal je na "Madrigalu" ugostio ekipu Sevilje i savladali ih ubedljivim rezultatom, 3:0.

Na asistenciju iskusnog Santija Kazorle, do prednosti dolazi "žuta podmornica", a strelac je bio Alvaro Gonsales u 25. minutu utakmice.

Ramiro Funes Mori je zbog povrede napustio utakmicu već u prvo poluvremenu, a na njegovo mesto je došao miljenik navijača, Daniele Bonera.

U nadoknadi vremena, Karlos Baka, nekadašnji napadač Sevilje, pronašao je Ekambija i Viljareal dolazi do drugog gola.

Sve je gorelo u drugom poluvremenu, igra je bila prilično oštrija nego do sada, pa smo videli još četiri žuta kartona, od čega jedan za igrače Sevilje, a tri za fudbalere Viljareala.

Ovim trijumfom, fudbaleri Viljareala došli su do 23. boda iz 24 odigrane utakmice, pa su iza sebe ostavili Rajo Valjekano i Huesku. Van opasne zone, ali na svega nekoliko bodova od njih nalaze se još Selta, Valjadolid, Đirona i Altetik Bilbao.

Dok se ekipa Sevilje nalazi na četvrtom mestu sa 37 osvojenih bodova.