Nedelja, 17.02.2019.

20:13

Inter "slomio" Sampdoriju, Torino odoleo u Napulju

Fudbaleri Intera pobedili su Sampdoriju 2:1 u Milanu, u 24. kolu italijanske Serije A.

Inter
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

"Nerazuri" su poveli golom Danila Dambrosija u 73. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Manolo Gabijadini doneo izjednačenje Sampdoriji.

Primljeni gol nije mnogo uzdrmao igrače Intera, pošto su ipak dva minuta kasnije došli do nove prednosti a ovaj put strelac je bio Radja Naingolan.

Inter je treći na tabeli Serije A sa 46 bodova, dok je Sampdorija deseta sa 33.

U poslednjem meču dana Napoli i Torino su igrali bez golova na San Paolu. Domaćin je imao više od igre, dominirao u šutevima 19-6 (10-1 u okvir gola), ali su "bikovi" odoleli.

Najbolju šansu propustio je Lorenco Insinje koji je 15 minuta pre kraja pogodio stativu. Sjajnu priliku imao je i Arkadijus Milik u 62, ali mu je odbranio Salvatore Sirigu.

Golman Torina je posebno blistao u prvom poluvremenu zasutavivši još tri opasna šuta Napolitanaca. Na kraju je meč završio sa 10 intervencija.

Srpski reprezentativci Nikola Maksimović (Napoli) i Saša Lukić (Torino) su proveli po 90 minuta na terenu.