Nedelja, 17.02.2019.

17:50

Remi Ajntrahta i Gladbaha, prvom strelcu Bundslige samo šest minuta

Fudbaleri Ajntrahta i Borusije iz Menhengladbaha odigrali su u Frankfurtu nerešeno 1:1, u utakmici 22. kola nemačkog prvenstva.

Ajntraht je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Danija da Koste, a bod ekipi iz Menhengladbaha doneo je Denis Zakarija u 82. minutu.

Filip Kostić i Mijat Gaćinović su odigrali ceo meč za Ajntraht, dok je prvi strelac Bundeslige Luka Jović šansu dobio sa klupe za rezerve tek u poslednjih šest minuta.

Borusija je poslednje dve utakmice bez pobede i zauzima treće mesto na tabeli sa 43 boda, pet manje od drugoplasiranog Bajerna.

Ajntraht je četvrti put uzastopno odigrao nerešeno i šesti je na tabeli sa 34 bodova.

U sledećem kolu Ajntraht gostuje davljeniku Hanoveru, dok Borusiju čeka nova bitka za Evropu protiv Volfsburga.