Petak, 15.02.2019.

22:30

Koman i Alaba režirali preokret Bajerna u Augsburgu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Augsburg sa 3:2 u prvom meču 22. kola Bundeslige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Izabranici Nika Kovača do 15. trijumfa u sezoni stigli su posle preokreta, pošto su čak dva puta gubili na duelu.

Leon Gorecka u prvom minutu postigao je autogol i domaći fudbaleri su od starta imali prednost. Klub iz Minhena uzvratio je u 17. minutu preko Kingslija Komana, međutim Dong-Von je u 23. savladao Nojera i Augsburg je došao do novog vođstva.

Ključni detalj utakmice bio je u nadoknadi vremena prvog perioda igre kada je Koman drugim pogotkom na meču doneo izjednačenje Bajernu. Igrao se 48. minut, najgore vreme za primanje gola.

Bajern je to iskoristio i odmah na startu drugog poluvremena došao do prednosti. Koman je ovoga puta asistirao, a Alaba snažnim udarcem savladao Kobela.

Do kraja meča nije bilo pogodaka i Bajern je upisao važnu pobedu. Posle 22 odigrana meča imaju 48 bodova (dva manje od Dortmunda), dok se Augsburg nalazi u donjem delu tabele sa svega 18 bodova.