Njukasl u 95' ispustio pobedu protiv Vulvsa

Fudbaler Njukasla i Vulverhemptona odigrali su nerešeno, 1:1, u 26. kolu Premijer lige.

Mančester siti - Čelsi 6:0 (4:0)
(Sterling 4, 80, Aguero 13, 18, 56p, Gindogan 25)

subota:
Fulam - Mančester j. 0:3 (0:2)
(Pogba 14, 65p, Marsijal 23)
Kristal Palas - Vest Hem 1:1 (0:1)
(Zaha 79 - Nobl 27)
Hadersfild - Arsenal 1:2 (0:2)
(Kolašinac ag 93 - Ivobi 16, Lakazet 44)
(Dafi 76 - Vud 26, 61, Barns 74p)

Njukasl je bio nadomak velike pobede na gostovanju Vulvsima, ali je ostao bez iste nakon isteka nadoknade regularnog dela igre.

Vulvsi su više napadali, imali više šuteva i veći posed lopte, ali se Njukasl tokom većine meča odlično branio.

Posle prvih 45. minuta bez golova Fabijan Šar je poslao dobar centaršut u kazneni prostor domaćina, a na pravom mesto u pravo vreme našao se Ajzak Hejden, koji je uz malo sreće matirao Ruija Patrisija za prednost gostiju.

Vulvsi su nastavili sa napadima do kraja utakmice i ređali šanse. Promašivali su Dedonker, Himenes i Žota, a u 95. minutu Adama Traore je centrirao, lopta je išla u ruke golmanu Dubravki, ali je pre njega do nje došao štoper Vili Boli i matirao golmana Njukasla za veliku radost na Molineu.