Sautempton zabranio "šaljivdžijama" dolazak na utakmice

Uprava engleskog fudbalskog kluba Sautemptona zabranila je dolazak na stadion dvojici momaka koji su ismevali smrt argentinskog napadača.

SNIzvor: B92
(Photo by Henry Browne/Getty Images)

Na utakmici između Sautemptona i Kardifa u okviru 26. kola engleske Premier Lige, imali smo minut ćutanja u čast tragično preminulog napadača, Emilijana Sale.

Tokom minuta ćutanja, dva momka su viđena kako rukama imitiraju pokrete aviona i tako provociraju protivničke navijače.

Nakon utakmice, dva mladića su uhapšena i ispitivana od strane policije, dok je Sautempton takođe reagovao, zauvek zabranivši mladićima da dolaze na stadion.

"Takvom ponašanju nije mesto na utakmicama Sautemptona i mi to nećemo tolerisati."

Ovo je bila prva utakmica Kardifa nakon pronalaska beživotnog tela Emilijana Sale, igrači su izašli na teren u majicama sa Salinom slikom i skinuli su ih tek nakon završetka minuta ćutanja. Kardif je slavio na gostovanu u Sautemptonu, rezultatom 2:1, u nadoknadi vremena.