Ponedeljak, 11.02.2019.

12:15

Benfika pobedila 10:0 VIDEO

Fudbaleri Benfike ostvarili su spektakularnu pobedu u poslednjem kolu portugalskog šampionata.

Lisabonski "Orlovi" su demolirali Nasional sa čak 10:0, što je najveća pobeda u Premieiri u poslednjih 55 godina.

Nakon što je Alehandro Grimaldo otvorio seriju u prvom minutu, Haris Seferović postiže dva pogotka na 3:0 na poluvremenu.

Žoao Feliks je "zabio" četvrti gol, potom je Pici realizovao penal, da bi Ferero i Ruben Dijas povećali na 7:0 posle dve trećine meča.

Osmi gol postiže rezervista Žonas u 84, tri minuta posle njega mrežu trese Silva, a u poslednjem drugi gol daje Žonas za konačnih 10:0.

Srpski fudbaleri nisu učestvovali u ovoj istorijskoj pobedi Benfike – Ljubomir Fejsa je van terena zbog povrede, Andrija Živković je bio van protokola, dok je potencijalni reprezentativac Srbije Mile Svilar ostao na klupi za rezerve.

Poslednji put 10:0 u portugalskom šampionatu bilo je 1964, takođe je Benfika bila autor trijumfa nad Seišalom.

Međutim, Benfika je i dalje druga na tabeli, ali zaostaje za liderom Portom samo jedan bod nakon neočekivanog remija "Zmajeva" u Moreirenseu.